Препарати гіалуронової кислоти у протоколах лікування запальних патологій пародонта

Опубликовано около года назад 1055

Розповсюдженою патологією після проведеного ортопедичного лікування є рецесія ясен, що проявляється оголенням коренів опорнихзубів ортопедичних конструкцій. Причини рецесії ясен є різноманітні, на них в цій статті ми зупинятися не будемо. До сьогодні усунення такої патології як рецесія ясен, вимагала повної заміни ортопедичної конструкції, що в свою чергу створювало масу незручностей різного плану. З появою на ринку стоматологічних матеріалів препаратів гіалуронової кислоти вирішення проблеми створення додаткового об'єму слизової в проміжних ділянках стало реальністю.

Гіалуронова кислота – не сульфатований глікозаміноглікан, що входить до складу сполучної та нервової тканин. Гіалуронова кислота є одним з головних компонентів міжклітинного матриксу сполучної тканини. Вона сприяє значною мірою клітинній проліферації. Доведено , що гіалуронова кислота захищає бактерії від антимікробної дії фагоцитів та полегшує їх адгезію до епітеліальних клітин людини.

Вперше була виявлена у скловидному тілі у 1934 році К.Майером і Дж.Палмером. Назва походить від грец. hyalos – скловидний і уронова кислота. В тілі людини масою 65-70 кг в середньому на гіалуронову кислоту припадає 15гр. Гіалуронова кислота має здатність зв’язувати дуже велику кількість води (до 6 літрів на грам). Гіалуронова кислота,формуючи міжклітинні простори полегшує поступання поживних речовин до клітин та видаляє продукти метаболізму, підтримує активний обмін речовин між кров'ю та тканинами, моделює функціональний стан фагоцитів та імунокомпонентних клітин, кислота взаємодіючи з рецепторами клітинних поверхонь, стимулює міграцію фібробластів та клітинну проліферацію. Всі ці властивості особливо важливі при регенерації тканин. Завдяки в'язкості гіалуронової кислоти нівелюється процес проникнення бактерій та вірусів. Ця бар'єрна властивість гіалуронової кислоти має дуже важливе значення в процесах заживленняопераційних ран.

Вода мало піддається стисканню і ця властивість притаманна гіалуроновмісним тканинам. В загальному ця властивість є характерною для всіх видів сполучної тканини. Ряд рецепторів клітинної оболонки взаємодіють з гіалуроновою кислотою і викликають певні клітинні реакції, що стосуються передусім поділу та міграції клітин.

Висновки: Застосування препаратів гіалуронової кислоти для лікування рецесії ясен при ортопедичних конструкціях має позитивний результат з довготривалою дією без побічних ефектів для макроорганізму.

З питань придбання гіалуронової кислоти виробництво Німеччина, Flex Barrier - 110 Eвро (дорівнює застосуванню 5-6 мембран розміром 25х36), а також Tissue Support - 70 Евро, звертатися за тел.: +38 (050) 383 5587 або на e-mail: polet_stom@ukr.net.

 


 

На печать
Пожаловаться

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться
7 500.00 грн
Приставка к стоматологической установки
Андрей 4 часа назад
181 500.00 грн
Средство для дезинфекции инструментов
Gear dental 9 часов назад
7 480.00 грн
Триммер зуботехнический